www.dlvsld.org
serbia

SRB

english

ENG

              kongres Aktivnosti
Pocetna Istorijat o nama Strucna edukacija Saopstenja Informator Mediji o nama Linkovi za stomatologe Kontakt
 

ussiedi

 

Akreditacija:
zalekare, stomatologe, mdicinske sestre, zubne tehničare i stomatološke sestre

15 bodova predavanja po pozivu,
13 bodova usmena prezentacija,
11 bodova poster prezentacija
10 bodova pasivno učešće.

 

Kongres

OSMI  KONGRES STOMATOLOGA VOJVODINE


Pod pokroviteljstvom
Skupštine AP Vojvodine

Novi Sad
21. - 22. MAJ 2016. god.

.

 stomatološka sekcija DLV-SLD

Glavni program 11. maj 2017. Četvrtak

08:00 PRIJAVA UČESNIKA

08:00 – 12:00  POSTAVLJANJE  POSTERA

 Velika sala

Moderator: Dr Dušan Vasiljević

 09:00-09:45    Dr Branislav Vidović            

                      „Uticaj ortodontskih tretmana na estetiku lica"

 09:45-10:30     Prim. Dr Novak Vukoje         

                          „Endonazalna hirurgija i hrkanje“ 

 10:30-10:45                           DISKUSIJA

 10:45-11:30    Dr. Silvana Canjau

                         „Workflow in Implant Prosthetic Dentistry”

 11:30-12:15     Dr Zoran Marjanović

                         3D planiranje u dentalnoj implantologiji ”

 12:15- 13:00    Prof. Dr Mirković Siniša

                          Upotreba koncentrovanih faktora rasta (CFG) u oralnoj hirurgiji i Implantologiji”

 13:00- 13:10   DISKUSIJA

 13:10-14:00      PAUZA

 14:00- 14:45    Dr Branislav Stefanović

                         „Kratki implanti – predvidiva rešenja“

 14:45 – 15:00   Dr Sandra Pjevac

                       „Uloga stomatologa u lečenju Opstruktivne Sleep Apnee”

 15:00-15:45              Dr sci. Budimir Mileusnić, Dr Draško Karađinović

                          „Primena implanata u lečenju ortodontskih nepravilnosti“

 15:45-16:30             Dr Ratko  Džolev

                         All on four-  preliminarna iskustva”

 16:30-16:40       DISKUSIJA

 

prijava
.
Program
turistichka ponuda

 

Glavni program 12. maj 2017. petak

 

 

Mala sala:

 

10:00 - 13:00  Workshop ImplantDirect - BASIC TRAINING IMPLANTDIRECT SYSTEM

                        Predavači i demonstratori: Prof. Dr Asen Džolev, Maksilofacijalni hirurg, Novi Sad

                                               Dr Ratko Džolev, Oralni hirurg, Novi Sad

 Velika sala

Moderator:    Prof. Dr Mirković Siniša

 08:45 – 09:00   Dr Alek Račić

                       „Složene rekonstrukcije postoperativnih defekata na glavi i vratu“       

  09:00 - 09:45   Prof.dr.sc. Asja Čelebić

                 Mini implantati u stomatološkoj protetici: protokoli, mogućnosti, indikacije i        kontraindikacije... “ 

09:45 - 10:30   Dr. Miha Kočar

                       „Imedijatne implantacije“

10:30 – 10:45   DISKUSIJA

 10:45 – 11:30   Prof. Irina Filipović Zore

                         „Upotreba faktora rasta u implantologiji“

 11:30 – 12:15    Проф. И.О. Походенько-Чудаковой

                        „Оптимизация процессов остеоинтеграции дентальных имплантатов при помощи диадинамической электронейростимуляции“

 12:15-13:00   Prof. dr Vera Todorović

                    „Sadašnja klinička primena matičnih ćelija zubne pulpe u regeneraciji tkiva orofacijalne regije”

 13:00 -13:15   DISKUSIJA

 13:00   ODBRANA POSTERA

Velika sala

Moderator: Prof.dr Asen Džolev

 15:00 – 15:45     Dr. David Alfaiate

                        „Diagnosis & Planning in implantology: Failures - how to prevent, how to solve“

                        Dijagnoza i planiranje u implantologiji: neuspesi – kako sprečiti i kako lečiti?“

 15:45 – 16:15    Dr. Dušan Vasiljević

                 „Zašrafiti ili cementirati“

 16:15 – 16:30    DISKUSIJA

 16:30 – 17:15   Dr. Bernd Giesenhagen

                        „Ring Technique Then and now“

 17:15 – 17:30    Dr Milankov Zoran

                         "Biološke stimulativne augmentacione tehnike  

 17:30 – 17:45    DISKUSIJA

18:00 ZATVARANJE KONGRESA

 

 

 

Lista predavaca 8. Kongresa

 

Glavni program 13. maj 2017. subota

 

08:00 PRIJAVA UČESNIKA

 

07:30     PREDAJA VIDEO MATERIJALA U TEHNIKU

08:00 – 13:00  POSTAVKA POSTERA

 

Mala sala: 09:00-12:00 

 

10:00-13:00 WORKSHOP HANDS-ON    GC-GRADIA PLUS najnoviji indirektni kompozit

                     Prof. Dr Rade Živković (Stom. fakultet, Beograd)

                     Nandor Puškaš (zubni tehničar, NS DENTAL STUDIO - Novi Sad)

                     Dr Zoran Marjanović (Privatna stomatološka ordinacija Novi Sad)

                     Mario Rezo (zubni tehničar, Zagreb)

 

Velika sala

Moderator: Prof.dr Radojka Delić , Prof. dr Branislava Belić

 

08:00 - 08:15  Dr Alek Račić

                     „Strateško planiranje u stomatološkoj praksi“

 

08:15 – 08:30  Dr Mića Petrovački

                      Analiza simetrije alveolarnog luka gornje vilice“

 

08:30 – 09:00 Asst. dr Ivan Kuhajda 

                     Medijastinitis, dijagnostičko-terapijske mogućnosti

                                     

09:00 – 09:30 Prof.dr Sonja Apostolska   

                     Естетска решења код дисколорираних авиталних зуба

 

09:30 – 10:00 Akademik Prof. dr Dragan Dankuc

          Maligni tumori temporalne kosti 

 

10:00 – 10:30 Prof. dr Nikola Stojanović 

         „Opturacija kanala korijena: očekivanja vs realnost"  

 

10:30 – 11:00 Doc. dr Nina Marković

          „Teorijsko-tehnološki napredak u prevenciji, ranoj dijagnostici i planiranju tretmana dento-    oralnih bolesti 

 

11:00 – 11:30 Prof. dr Mihajlo Gajić  

                     Primena lasera u prevenciji karijesa

 

11:30 – 12:00 Prof. dr Branislava Belić

         „Hemolizna transfuzijska reakcija

 

12:00 –12:30 Doc.dr Esad Kučević

                     Uticaj okluzije na razvoj kraniomandibularnih disfunkcija u jednojajčanih blizanaca

 

12:30 – 13:00 Akademik Prof. Dr Dimitrije Pamfilov

                     „Intimna hirurgija

 

DISKUSIJA

 

13-00: – 13:30 SVEČANO OTVARANJE

 

13:00    PREDAJA VIDEO MATERIJALA U TEHNIKU

 

Mala sala:

 

14:00-16:00 WORKSHOP + HANDS on - obuka za rad na softveru “OnDemand3D” 3D ConeBeamCT      SCANER Scanora 3Dx

                     Dr Zorica Vidović stomatolog

                     Prof. dr Viktor Till radiolog

                     

Velika sala

Moderator: Prof. dr Slobodan Čupić, Prof. dr Nikola Stojanović 

 

14:00 – 14:30  Prof. dr Jasmina Stipetić-Ovčariček

                      „Multidisciplinarni pristup: ortodontski zahvat kao priprema za protetsku terapiju

 

14:30 – 15:00   Prof. dr Ljiljana Strajnić

                       „Samopercepcija dentalne estetike

 

15:00 –15:30     Prof. dr Olga Kovalyna 

Planiranje stomatološke zaštite dece sa defektima tvrdih zubnih tkiva u razvoju

 

15:30 –16:00    Prof. dr Tamara Terehova

            „Профилактика деминерализации эмали вокруг брекетов

 

16:00 – 16:30    Doc. dr Jelena Krunic

Izazovi u određivanju apeksne granice preparacije kanala korijena

 

16:30 – 17:00    Dr Zoran Milankov

                          „Imedijatna implantacija kao trajno rešenje“

 

17:00 – 17:30     Prof. dr Prof.dr Svetlana Gromova

Treatment of immature permanent teeth with periapical lesions

 

17:30 – 18:00 Prof.dr  Anastasiya  Sinitsina   

                         „First results of the adapted program of caries prophylaxis among schoolchildren of Kirov

 

 

18:00 – 18:30  Prof. dr Irina Luckaja  

                     Психологические аспекты лечения временных зубов

 

 18:30 – 19:00            DISKUSIJA

 

 

Glavni program 14. maj 2017. nedelja

 

08:00            PREDAJA VIDEO MATERIJALA U TEHNIKU

 

Mala sala:

10:00-12:00  WORKSHOP AESTHETIC MEDICINE NON - SURGICAL PROCEDURE - LIVE

Predavač i demonstrator: Dr Irina Dymura Specijalista dermatovenerolog Subspecijalista estetske i anti - age medicine Ordinacija Mezo Modul, Novi Sad

 

 

14. maj 13:00 PODELA SERTIFIKATA

 

Velika sala

Moderator: Prof. dr Rade Živković, Prof. dr Prof. dr Ivan Tušek     

 

       08:15 – 08:30  Dr Milica Petrović

 

                        „Značaj identifikacije Aggregatibacter Actinoycetemcomitans kod pacijenata sa   hroničnom parodontopatijom“

 

08:30 – 09:00 Prof.dr Ljiljana Stojanović 

                      Timska terapija pacijenata sa hipodoncijom zuba 

 

09:00 – 09:30 Dr Christian Berger

                     Criteria for success – what, when, why?“       Kriterijumi za uspeh - šta, kada , zašto“

 

09:30 – 10:00 Prof. dr Ljiljana Kesić

   Rekurentne oralne ulceracije-dijagnostički i terapijski značaj       

                                          

      10:00 – 10:30 Prof. dr Ivica Stančić 

                      Kompromisna rešenja u stomatološkoj protetici- mogućnosti i očekivanja

 

      10:30 – 11:00  Prof. dr Hrvoje Jurić

                            „Regenerativna endodoncija-što, kada i kako?

 

11:00 – 11:30 Prof.dr Angelina Nikodijević Latinović 

                „Lepota kao preduslov za uspeh – mit ili neophodnost

 

       11:30 – 12:00 Prof. dr Rade Živković

                            Mogućnosti profilakse proteznog stomatitisa

 

      12:00 – 12:30 Prof. dr Slobodan Čupić 

                           Prednosti timske saradnje u stomatologiji           

 

      12:30 – 13:00 Prof. dr Ivan Tušek     

                            Infiltracija početnih karioznih lezija zuba sa niskoviskoznim kompozitnim slojevima    

    

      13:00 – 13:30 Prof. dr Asen Džolev        

                      „Oralni karciomi, dijagnostika i lečenje

 

      DISKUSIJA

 

     12:00 – 13:00         ODBRANA POSTERA

 

     13:00                  PREUZIMANJE POTVRDA O SLUŠANJU

 

14:00                 ZATVARANJE KONGRESA

 

Komisije za odbranu postera:

  1.   Prof. dr Miloš Teodosijević, Prim. dr Branislav Kardašević, Prof. dr Slobodan Čupić
  2.   Prof. dr Ljiljana Strajnić, Prof. dr Ljiljana Kesić, Prof. dr Ivan Tušek



 

Lista predavaca 6. Kongresa


Obaveštenja: e-mail:

bkardasevic@gmail.com

 

dlvsld@neobee.net

sajt:

www.dlvsld.ogr


Čekamo Vas

   

Novi Sad, 2013.

Organizacioni odbor Kongresa

   

Sekretar Organizacionog odbora
Prim.dr Branislav Kardašević
Tel: +381 62 / 244148, +381 21/ 421649
E-mail: bkardasevic@gmail.com

Predsednik Organizacionog odbora
Prim.dr Emilija Josić Rankov
E-mail: emilijajosicrankov@yahoo.co.uk

 
 
 
 
  Web Design & SEO by Kardash & Sons